Будьте терплячими вихователями!

71999787[1]

Які слова говоримо? Що думаємо про дитину? Яке майбутнє для неї малюємо? Усе має значення. Усе важливо. Будь-яке слово чи фраза, звернені до дитини, несуть у собі приховане повідомлення про дитину і її стосунки з оточуючим світом. Негативні слова запам’ятовуються дитині надовго, звучать у її вухах роками, а можливо, і протягом усього життя, не дозволяючи побудувати взаємостосунки зі світом, у якому вона живе на взаємній довірі, взаємоповазі, взаємодопомозі, співчутті, співучасті, співробітництві.
«Я говорю тобі це вдесяте», «Скільки разів можна повторюю одне й те саме», «І про що ти тільки думаєш», «Невже так важко запам’ятати», «Усі діти як діти, а ти …», «Ти такий же, як твій батько (мати)», «З тобою одне горе», «Як тобі не соромно», … . Низку таких батьківських «настанов» можна продовжувати і продовжувати.
Такі настанови майже щоденно чують наші діти у свою адресу. І чим раніше вони засвоюються дитиною, тим більший вплив мають на становлення її особистості, причому – негативний вплив.
Детальніше читайте у статті Л.Кравчук. Будьте терплячими вихователями!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*