Радісне читання. Батькам про читання дітей

yak-privchiti-do-chitannya-dityay[1]

Оволодіння навичкою читання є одним з важливих умінь у житті людини. Без досконалого володіння читацькою навичкою неможливе успішне оволодіння усіма іншими навчальними дисциплінами. Добре розвинена навичка читання у дитячі роки – це не тільки підґрунтя для отримання якісної освіти, але й засіб розвитку розумових здібностей дитини, її комунікативних вмінь, опанування інформаційним потоком, який непомірно зростає.
Не менш важливим для розвитку особистості дитини є те положення, яке вона займає серед своїх однолітків. Діти, які вміло і багато читають, як правило, гарно навчаються, більш упевнені в собі, мають високу самооцінку, на них рівняються інші учні класу.
Але навчитися читати – це непроста справа для дитини. Тиск, настанови і очікування з боку дорослих можуть мати негативні наслідки: дитина не відчуває радості, задоволення від навчання, а відтак, втрачає інтерес до читання і бажання читати. Іноді, щоб викликати у дитини таке бажання, перетворити читання дитини у радісну і цікаву справу, батькам потрібно проявити трохи уяви, фантазії, застосувати нестандартні підходи, знайти оригінальні рішення. Перетворення процесу навчання в гру сприяє формуванню у дитини інтересу до отримання інформації і освіти.
Більше читайте у статті Л.Кравчук. Радісне читання. Батькам про читання дітей (матеріали до занять Батьківського лекторію)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*