Навіщо дітям читати казки вголос?

koryst-kazok

Зниження інтересу до читання книг, на жаль, стало тенденцією сучасного життя. Але поки діти маленькі, їм корисно і необхідно читати казки вголос. Причому замість музичних видань краще вибирати друковані видання.

У чому користь читання казок на ніч?

За великим рахунком, казки можуть стати вірними маминими помічниками у вихованні. Сюжети казок допомагають малюкам дізнаватися багато нового, вчать правилам життя, допомагають позбавлятися страхів і набувати корисних якостей.

Можна виділити десять причин читати дітям казки.

1. Порядок в хаті і в голові

Читання вголос допомагає впорядкувати світ малюка. Він вчиться розуміти, що таке добро і зло, і де межа між ними. І якщо мами розуміють, що книжкове оповідання є вигадкою, то для дитини це не має значення. Для неї головне — насиченість подіями. За допомогою казок дитину можна «відірвати» від телевізора, який замість цікавості розвиває апатію і агресію.

2. Рятують від страхів

Найбільший страх як для дорослих, так і для дітей — страх смерті. Фільми жахів лише посилюють цей страх. Для дитячої психіки жанр Хоррор може стати серйозним випробуванням, так як вона остаточно не сформована. У казках же в доступній для дитини формі пояснюється тема смерті, тема страждань, і фінал завжди щасливий, що налаштовує на оптимістичний лад.

3. Гарні манери

Як відомо, хороші манери необхідно прищеплювати. Людям властиво асоціювати себе з казковими персонажами, які подають дитині приклад, що корисно робити, а чого не слід. При цьому дорослим треба мати на увазі, що діти не дуже люблять казки молодості мам і тат. Сучасним дітям більше підійдуть і сучасні казки, в яких, повірте, теж є чому повчитися.

4. Повчальні для батьків

Читати «правильні» книжки корисно не тільки дітям, а й батькам. Багато чарівних казок допомагають мамам і татам спілкуватися з дитиною та виховувати її.

5. Покращують настрій

За допомогою казки малюку можна підняти настрій у важку хвилину. Дитині легше пережити важкі моменти життя, якщо поряд з ним казка. Перший похід в садок, перший раз в школу, візит до стоматолога, переїзд в інше місто… Казка обов’язково допоможе малюкові адаптуватися в нових умовах.

6. Розвивають уяву

Корисно казки не дочитувати до кінця або серединку упустити, щоб дитина сама додумала. Це допомагає одночасно розвивати уяву і вчить висловлювати думки вголос. Дітям подобаються не стільки книги, скільки сама атмосфера читання. Адже малюкам потрібна увага, а при читанні вголос вони отримують її повною мірою.

7. Розвивають розумову діяльність

Процес читання сприяє утворенню мільйонів нейронів в мозку. Саме тому читання вголос особливо рекомендовано дітям з уповільненим розумовим розвитком. Читання допомагає збагачувати словниковий запас, правильно будувати речення. Чим раніше відбудеться знайомство дитини з книгою, тим більше вона буде любити її.

8. Допомагають справитися з капризами

Умілі педагоги за допомогою казки справляються з самими примхливими дітьми. У шкільному віці можна таким чином знаходити компроміс: прочитаєш три сторінки казки — пограєш у відеоігри. І це зовсім не шкідливо встановлювати такі ультиматуми — у дитини повинні вимальовуватися межі поведінки.

9. Допомога матерям-одиначкам

Часто діти, які ростуть без батьків, відчувають себе позбавленими чогось. Читання казок з сином або дочкою — прояв любові. Діти, які виросли без батьків, можуть стати жорстокими і жадібними. Читання казок вголос, проведений час з малюком допоможе скорегувати уявлення дитини про життя.

10. Допоможуть при гіперактивності

Психологи кажуть, що казка — ліки від усіх хвороб. Допоможе вона стримати і невгамовну енергію дитини. Так як у дітей з підвищеною активністю розсіяна увага, казка допоможе їм зосередитися, а тісний контакт з дорослими при читанні допоможе в корекції поведінки такого активного малюка.

Джерело: mama-tato.com.ua

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*