Як допомогти дитині пережити розлучення батьків

perejit-razvod

Розлучення батьків важко переживають діти різного віку, але особливо складним воно може бути для маленьких діток. Навіть немовлята переживають серйозний стрес і емоційне потрясіння, які неминучі в цей непростий період часу.

Як батьки, ви повинні постаратися мінімізувати вплив розриву ваших відносин на дитину. Але, незважаючи ні на що, малюкові все ж буде дуже складно пережити розлучення батьків, тому в цей період ви повинні поставити потреби дитини на перше місце. А що ж ще можна зробити?

Як допомогти дитині пережити розлучення

1. Тримайте свої емоції при собі, коли ви поруч з дитиною. Дітки (включаючи і немовлят) дуже чутливі до емоцій дорослих – чим більше негативу ви демонструєте (кричите, сваритеся, жбурляєтеся речами і т.д.), тим більший стрес, страх і засмучення переживає ваш малюк. Знайдіть вихід своїм емоціям і не втягуйте дитину в свою драму.

2. Незважаючи на те, що стало причиною розлучення, не відзивайтеся погано про другого з батьків в присутності дитини. Також завжди пам’ятайте про те, що дітки дуже люблять підслуховувати розмови дорослих (і телефонні в тому числі), навіть якщо вони роблять вигляд, що чимось дуже зайняті і не звертають уваги на вас.

3. Переконайте малюка в тому, що розлучення – це не його вина (скажіть це стільки разів, скільки буде потрібно). Дітки, особливо дошкільного віку, часто думають, що батьки розлучаються тому, що вони зробили щось не так.

4. Говоріть з дитиною про розлучення просто і ясно (не вдавайтеся в подробиці). Малюки та дошкільнята не потребують ваших пояснень, та й не зрозуміють їх. Але їм часто потрібно повторювати сказане, тому будьте терплячі, якщо дитина ставить одне і те саме питання «чому» знову і знову.

5. Постарайтеся, наскільки це можливо, слідувати звичному графіку (їжі, сну, школи або садка, походів у гості до родичів або друзів). Це допоможе позбавити дитину від тривоги і відчуття невизначеності. Про це ж попросіть і колишнього чоловіка.

6. Заохочуйте бажання дитини відкрито виражати свої почуття. Будьте уважні до неї, зрозумійте, що їй може бути страшно в цей заплутаний період часу. Переконайтеся, що малюк розуміє, що бути засмученим – це нормально.

7. Кожен день знаходьте час, який ви проведете з дитиною (навіть якщо цього часу мало). Почитайте книгу, пограйте в цікаву гру, пообнімайтеся, просто поговоріть. На період розлучення зробіть таке проведення часу пріоритетним.

8. Побільше цілуйте і обіймайте малюка, частіше говоріть, як ви його любите. Як можна частіше переконуйте його в тому, що навіть незважаючи на те, що мама і тато більше не разом, вони все одно люблять своє чадо дуже і дуже сильно, і завжди будуть любити.

9. Намагайтеся обидва бути послідовними у вихованні дитини. Незважаючи на її стрес, знайдіть баланс між строгістю і вседозволеністю. Коли батьки переживають такий складний період у житті, вони часто схиляються до однієї з цих крайнощів – не допустіть цього зі своїм малюком.

Крім усього перерахованого вище, переконайтеся, що ви дбаєте і про себе. Знайдіть здоровий спосіб впоратися зі своїм стресом і не відштовхуйте людей, які хочуть вас підтримати. Тільки задовольнивши свої фізичні та емоційні потреби, ви зможете добре піклуватися про свою дитину.

Автор: Сальнікова Анна

Джерело: mama-tato.com.ua

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*