Якщо у вашої дитини з’явились уявні друзі

suyavny-drug

Ви помітили, що ваша дитина почала спілкуватися з уявними товаришами, граючись, вона називає їх імена, спілкується з ними, а, може, навіть, доглядає за такими «друзями»: годує, водить на горщик, вкладає спати? Звісно, це може здивувати чи навіть насторожити батьків. Чи варто хвилюватися?

Психологи стверджують: уявні друзі у дітлахів віком 3-5 років – це абсолютно нормально. Дитина розвивається, шукаючи додаткового місця для творчості. Тому часто діти обирають собі улюблені іграшки чи речі домашнього вжитку, яким надають людських рис, роблячи своїми друзями. Або ж і зовсім «на рівному місці» малюють в своїй уяві персонажів, з якими їм подобається «спілкуватися», «дружити». Це можуть бути і герої казок, мультфільмів, художніх фільмів, або ж персонажі з журналів чи з побачених картинок у книжках. Чи навіть реальні діти, з якими вашій малечі подобалось гратися. Ви, наприклад, могли колись разом відпочивати, або бути у гостях і дитині запам’ятався той випадок, після якого вона постійно спілкується з тією дівчинкою або хлопчиком, з якими провела гарно час. Буває, що це просто гра, наприклад, наче вони обоє бавляться ляльками (машинками), чаюють, готують на дитячій кухні, щось ремонтують і т.п. Або ж, дитина може обирати собі роль мами (батька), вихователя дитсадка і піклуватися про уявного друга, брати його під свою опіку, виховувати.

Ви не маєте хвилюватися з цього приводу, надавати йому надмірного значення, чи вважати своє чадо дивакуватим, «неправильним». Насправді, чи не в кожної другої трирічної дитини є уявні друзі. І батьки мають бути готовими до їх появи. Не можна забороняти гратися з ними, сваритися чи висміювати малечу. Це призведе до того, що дитина втратить довіру до вас, а от свого друга навряд забуде, продовжуватиме навіть потай з ним гратися. Поцікавтеся у дитини, як звати її товариша, як вони зустрілися, спробуйте у грайливій формі і самі поспілкуватися з тим новим другом. Тільки так зможете дізнатися про фантазії своєї дитини. Можливо виявиться, що малечі бракує спілкування, дружби, може їй дуже хочеться домашньої тваринки, і вона додумує те, чого не вистачає. Часто уявні друзі з’являються у тих дітей, які є одинаками у сім’ї, або ж мають набагато старших братів-сестер.

Уявні друзі – явищ тимчасове, дитина виросте і попрощається з вигаданими товаришами. Але, якщо через плоди своєї фантазії дитина стала дратівливою, почала погано спати, ви помітили, що в неї часто змінюється настрій, уявні друзі втомлюють її, – варто звернутися до дитячого психолога.

Автор: Марта Павлюк

Джерело: mama-tato.com.ua

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*